Audyt szansą w czasie zmian, Artykuły branżowe - publikacje w szkolimy24.pl
Panel Logowania
Zapomniałeś hasła? Zarejestruj się

Audyt szansą w czasie zmian

Powrót

Kryzys wciąż jest jednym z głównych tematów obecnych w mediach. Pogarszająca się koniunktura na wielu branżowych rynkach powoduje, że firmy poszukują rozwiązań, które pomogą im przetrwać niekorzystny czas. Kryzys zmusza firmy do krytycznego spojrzenia na działalność, by potem móc zoptymalizować koszty, nie pogarszając jakości swoich produktów.

Remedium na kryzys wydaje się być wyjście poza wyznaczone ramy działania i podjęcie próby odnalezienia nowej drogi funkcjonowania firmy. Nowa droga może oznaczać przyjęcie niestandardowego sposobu obsługi klienta, odmiennej strategii pozyskania nowych kontrahentów, rozszerzenia profilu działalności lub całkowitą jego zmianę. Wszystko zależy od tego, na jakim rynku funkcjonuje przedsiębiorstwo oraz jaki jest jego potencjał do zmian.

Żeby określić kierunek owych zmian, konieczna jest całościowa ocena kondycji przedsiębiorstwa. Powinna ona uwzględniać słabe strony działalności, które należałoby poprawić oraz aspekty, które pozwolą wyróżnić firmę na tle konkurencji. Zdarza się, że ocena kondycji firmy, dokonana przez jej własnego pracownika, obarczona jest zbyt dużą dawką subiektywizmu i nie odzwierciedla faktycznych problemów. Istnieje ryzyko, że nie zauważy on oczywistych nieprawidłowości w funkcjonowaniu albo, że przeoczy niestandardowe rozwiązanie, otwierające nowe możliwości. Współpraca z firmą zewnętrzną Blue Idea w zakresie przeprowadzenia audytu organizacyjnego, stwarza okazję świeżego spojrzenia na firmę i zwiększa szansę na wypracowanie niekonwencjonalnych metod działania.

Audyt jest podstawą przygotowania przedsiębiorstwa do koniecznych zmian. W pierwszym etapie pozwala rozpoznać trudności, z którymi borykają się poszczególni pracownicy i cała organizacja. Tym samym przygotowuje grunt pod wszelkie działania, zmierzające do zwiększenia efektywności firmy. Bez wątpienia, audyt jest źródłem wielu cennych informacji, które dają nowe możliwości i rozwiązania, w efekcie których następuje rozwój firmy.

 

Autor: Blue Idea Zobacz inne w Kategorii: Artykuły branżowe

Szkolenia w miastach:

ikona mapa szkoleńMapa Szkoleń ikona kontaktKontakt z nami

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację
Regulaminu oraz Polityki prywatności.

© 2010 Szkolimy24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.